close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 29 października 2015

  Rozwój kontaktów dwustronnych tematem rozmowy kierownika AK w Irbilu z szefem Biura Zagranicznego KDP.

  Konsul Bogusław Ochodek spotkał się 26 bm. z Heminem Hawrani, szefem Biura Zagranicznego Demokratycznej Partii Kurdystanu, największej kurdyjskiej partii politycznej, stojącej na czele koalicji rządzącej Regionem Irackiego Kurdystanu. Rozmowa dotyczyła perspektyw rozwoju współpracy polsko-kurdyjskiej, zwłaszcza w sferze gospodarczej, a także możliwości nawiązania kontaktów między KDP a odpowiednimi partnerami politycznymi w Polsce, w tym poprzez realizację wizyt studyjnych.

  Hemin Hawrani podziękował za polską pomoc humanitarną na rzecz uchodźców, w tym za realizację projektów pomocowych we współpracy z Fundacją Barzani. Apelował o dalsze wsparcie materialne, pilnie potrzebne w obliczu nadchodzącej pory zimowej.

  Tematem rozmowy była także aktualna sytuacja wewnątrzpolityczna oraz gospodarcza Regionie, w tym działania podejmowane przez KDP w celu przełamania kryzysu w łonie koalicji rządzącej, wypracowania kompromisu w kwestii Urzędu Prezydenta oraz uregulowania problemów w relacjach z rządem centralnym w Bagdadzie.

  W rozmowie uczestniczył Amir Grgies, szef referatu ds. europejskich, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego.

  1
  2

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: