close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • ARCHIWUM 2014

 • 11 grudnia 2014

  Stoisko polskich firm zorganizowane przez Agencję Konsularną

  foto: Bogusław Ochodek

  foto: Bogusław Ochodek

   

  Polskie stoisko znalazło się wśród ponad 250 stoisk wystawców z ponad 16 krajów, które wzięły udział 10. edycji wielobranżowych Międzynarodowych Targów w Irbilu (Erbil International Fair 2014), w tym dorocznych targów Agrofood, zorganizowanych w stolicy autonomicznego Kurdystanu w dniach 9-11 grudnia 2014 r.


  Podobnie jak w roku 2013, udział polskich wystawców był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Gospodarki oraz zaangażowaniu Agencji Konsularnej, która wyposażyła stoisko w materiały promocyjno-informacyjne o Polsce oraz udzielała zainteresowanym dodatkowych informacji na temat polskiej branży rolno-spożywczej, zachęcając w szczególności do kupna polskich owoców i warzyw. Dużym zainteresowaniem cieszyła się multimedialna oferta firmy transportowej DIREX z podwarszawskiego Sulejówka, prezentowana osobiście przez jej właściciela, pana Piotra Prudzyńskiego, przedsiębiorcy od lat obecnego na rynkach europejskich i bliskowschodnich. Do wyobraźni odwiedzających trafiała jego dewiza: smaczny produkt plus wiarygodny transport  gwarancją przeniesienia produktów made in Poland z promocyjnych katalogów na kurdyjskie lady sklepowe i domowe stoły.


  Erbil International Fair 2014 udało się zorganizować mimo niesprzyjających uwarunkowań związanych z sytuacją bezpieczeństwa w regionie, która skłoniła wielu wystawców do rezygnacji z udziału oraz zmusiła organizatorów do zmiany terminu. Ci, którzy wzięli udział, mogli liczyć na udane żniwo.
   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: